Новини
  • Реєстрація

Дії охоронних компаній, що призводять до негативних наслідків для охоронного ринку не можуть залишатись без уваги та реакції із сторони Федерації.

Резонансним прикладом негативного впливу на ринок охорони, що призводить до демпінгу цін, зниженню якості послуг охорони та дискредитації ринку охоронних послуг можна вважати дії київської охоронної компанії «Сіріус». Маючи посередні обсяги охоронних послуг, що надаються споживачам, мінімальні розміри статутного капіталу, податковий борг, при якому виникає право податкової застави на майно, 

проводячи свою діяльність із ознаками порушень ліцензійних умов, законів України «Про охоронну діяльність», «Про захист від недобросовісної конкуренції», «Про рекламу», «Про захист прав споживачів» компанією обрано за основу власної повсякденної діяльності та розвитку наступні методи:

 

-         масовану рекламу у більшості регіональних засобах масової інформації із позиціонуванням компанії як безумовного лідера охоронних послуг;

-         застосування у рекламній компанії завідомо  неповних, неправдивих, неточних даних про особливості надання послуг, ціну і знижки на них, для отримання відповідних переваг перед іншими учасниками ринку охоронних послуг;

-         дискредитацію конкуруючих компаній в регіоні шляхом розміщення у засобах масової інформації негативних відгуків, спеціалізованих статей та відеоматеріалів;

-         мінімізацію витрат на утримання груп реагування шляхом використання у їх якості приватних осіб з власним автотранспортом, які здійснюють виїзд на об’єкти при спрацюванні охоронної сигналізації.

 

Окремо слід зазначити негативні наслідки для охоронного ринку, що  несуть у собі публікації та відео сюжети, підготовлені представниками зазначеної компанії, які позиціонують себе у якості експертів з питань безпеки. Автори публікацій формують думку споживачів охоронних послуг про те, що переважна більшість існуючих охоронних компаній здійснюють свою діяльність не професійно, на межі шахрайства, у взаємодії із злочинними кримінальними угрупованнями. Незважаючи на те, що дані публікації є додатковою формою реклами компанії, готуються без обґрунтування, реальних фактів  та статистичних даних, споживачем інформація сприймається на рівні довіри до експертної думки.

З метою урегулювання ситуації, у лютому 2016 року було проведено зустріч керівників охоронних компаній м. Києва та керівником компанії «Сіріус». Останнім було зроблено ряд заяв, що могли бути сприйняті, як позитивний результат вирішення конфлікту. Разом з тим, ситуація у подальшому не змінилась.

З метою вирішення проблеми у межах чинного законодавства, Федерацією були направлені відповідні запити до Управління Ліцензування МВС України, Державної податкової адміністрації м. Києва, КП «Київреклама», Антимонопольного комітету України.

Слід зазначити, що, на сьогоднішній день, очікувані результати розгляду подібних звернень суттєво обмежуються продовженням до кінця 2016 року мораторію на проведення перевірок підприємств малого та середнього бізнесу, до якого (у відповідності до незначного обсягу валових нарахувань) відносяться і підприємства групи «Сіріус».  Таким чином важелі, передбачені законодавством для вирішення подібних питань, у сучасних умовах не працюють. Завершенням низки звернень до органів державної влади та правоохоронних органів, на наш погляд має бути звернення до органів прокуратури, за рішенням якої інші органи влади отримують можливість здійснення відповідних перевірок за результатами яких можливе відкриття цілого ряду кримінальних проваджень.  Подібне звернення передбачає надання максимально можливої інформації про факти протиправної діяльності групи компаній «Сіріус», як з питань порушення законодавства у сфері охоронної діяльності, так і інших законів України.

У зв’язку з цим, Федерація звертається до усіх операторів ринку охоронних послуг, а також громадян з пропозицією про надання на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. інформації щодо:

 - компаній, що здійснюють свою діяльність у групі «Сіріус»;

- факти про порушення компаніями групи «Сіріус» трудового та податкового законодавства (неофіційне оформлення співробітників, надання послуг охорони, а також здійснення інших господарських відносин за готівку, тощо);

-  факти про порушення компаніями групи «Сіріус» законодавства у сфері надання охоронних послуг (невиконання, або неякісне виконання взятих на себе зобов’язань, використання для реагування на тривожні сповіщення фізичних осіб з власним автотранспортом, тощо);

- інформацію що свідчитиме про роль посадових осіб та безпосередніх виконавців компаній групи «Сіріус» у питаннях дискредитації конкуруючих компаній, розміщення відповідних публікацій у засобах масової інформації.

 

Ще одним важелем впливу на вирішення подібних ситуацій Федерація вважає інформування замовників охоронних послуг про недобросовісну конкуренцію із сторони окремих підприємств.

Останні кроки УФПБ з питань заснування Всеукраїнського об’єднання роботодавців у сфері охоронної діяльності, що входить до Федерації роботодавців України, дозволять використовувати цей механізм на повну силу. Усі підприємства, що входять до Федерації роботодавців України отримають інформацію як про компанії, що здійснюють свою діяльність у відповідності до встановлених норм та вимог, а також про ті, співпраця з якими може призвести до не прогнозованих наслідків.

Існуюче представництво Федерації роботодавців України у експертно-апеляційній раді при Державній службі з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва також дозволить більш дієво впливати на процеси, що пов’язані з процедурами розв’язання подібних проблем.

Підсумовуючи викладене, Федерацією продовжується реалізація існуючих механізмів  впливу на подібні ситуації і найбільш ефективні з них будуть задіяні на постійній основі.

Поділитися новиною у:

Тел: (044) 227-23-10

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

www.facebook.com/ufpb.kiev.ua

01030, м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 1, оф. 611  (ст. метро "Університет")

S5 Box

Вход

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.