Новини
  • Реєстрація

 Шановні колеги.

 З 2016 року Федерація здійснює заходи для блокування дій посадових осіб ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», спрямованих на побудову сумнівних схем при організації охорони об’єктів банку.

Негативна реакція Федерації на подібні дії викликана тим, що значна частина об’єктів банку, на сьогоднішній день, охороняється регіональними компаніями – членами Федерації і створення неконкурентних умов доступу до ринку охорони об’єктів державного сектору є грубим порушенням їх прав і загрозою економічним інтересам.

 На першому етапі, активні дії Федерації призвели до позитивного результату і торги з організації охорони, тендерні умови яких розроблені з ознаками численних порушень, були зупинені.

Другий етап, що розпочався наприкінці 2017 року, відомий усім тим, що керівництвом ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» прийняте розпорядження №Э.16.0.0.0/1-9104686 від 13 грудня 2017 року «Про здійснення заміни суб’єктів охорони в РП та ГО» на основі якого без проведення будь-яких конкурсних процедур зазначені об’єкти передаються під охорону заздалегідь визначеним охоронним компаніям (ТОВ «Венбест» і ПП «Явір-2000»), що у багатьох випадках не мають ані представництв, ані власних ресурсів на рівні регіонів для надання відповідних послуг.

З урахуванням викладеного Федерацією було спрямовано низку звернень (до Національного антикорупційного бюро України, Наглядової ради та Голови правління ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК») у яких викладені обставини справи (текст листа Голові правління банку додається). Проте на даний час необхідного результату нами не досягнуто. Розпорядження офіційно не скасоване. Представниками обох вищеназваних компаній, незважаючи на відсутність підтримки на рівні регіональних керівників служб безпеки банку на місцях, здійснюються активні заходи щодо примусової заміни обладнання на охороняємих об’єктах.

Разом з тим, звернення Федерації не пройшли повз увагу як керівництва банку, так і відповідальних за організацію охорони банку до яких саме і виникли основні питання.

 Так,  23 березня п.р. на Наглядовій раді зазначене питання мало бути розглянуто. За непідтвердженою інформацією існувала висока вірогідність відсторонення від посади керівника підрозділу банку, що відповідає за організацію охорони та скасування Розпорядження  «Про здійснення заміни суб’єктів охорони в РП та ГО».  За «дивним» збігом обставин 22 березня на інтернет-порталі   from-ua.com публікується стаття «Смотрящий» за безопасностью» (текст статті для ознайомлення додається), яка спрямована на дискредитацію Федерації та її керівництва. Стаття побудована на загальнодоступних у мережі інтернет даних про Федерацію, а також умисно підібраних та перекручених фактів і домислів автора. З метою уникнення відповідальності за публікацію, текст статті розміщений у розділі «форум» анонімним користувачем. Але головним у цій ситуації є те, що змістом сумнівної публікації, явно не розрахованої на широкий загал, скористався на засіданні Наглядової ради керівник підрозділу банку, що відповідає за організацію охорони з метою відведення від себе звинувачень, які були викладені Федерацією у своїх зверненнях. Реакція опонентів свідчить про те, що кроки Федерації по об’єднанню зусиль та координації дій регіональних компаній при досягненні спільних цілей є ефективними. Створення «Стратегічного альянсу безпеки», розвиток спільних загально державних комерційних проектів становлять неабияку потенційну загрозу для монополізації ринку окремими компаніями. Так, на даному етапі ми ще не бачимо вагомого економічного результату, але закладення організаційних основ взаємодії вже викликало занепокоєння у конкурентів і в подальшому лише від активності кожного з нас залежить те, як використати з користю створені механізми. Висновки прошу зробити самостійно.

 Що стосується позиції Федерації – вона залишається незмінною. Разом з тим, з урахуванням позиції посадових осіб «ПРИВАТБАНКУ», що, нашу думку, підкріплена ресурсами зацікавлених комерційних фірм, вважаємо за доцільне спрямувати зусилля щодо виявлення та фіксування ознак кримінальних порушень та злочинів, що мають, або матимуть місце при організації охорони об’єктів банку цими компаніями (охорона у населених пунктах, у яких відсутні сили та засоби зазначених фірм, відсутність реагування на тривожні сповіщення, передача тривожних сповіщень для реагування поліцією від імені фізичних осіб, відсутність обслуговування технічних засобів охорони і пожежної сигналізації, тощо). Надання подібної інформації до Федерації з вашої сторони дозволить спрямувати її за призначенням та в кінцевому результаті досягти позитивного рішення.

 Крім того, важливим елементом протидії подібному перерозподілу ринку, має стати узгоджена активна та адресна позиція регіональних компаній по відношенню до окремих фірм, що здійснюють політику агресивного входження на регіональний ринок та недобросовісної конкуренції з метою зменшення сфери їх послуг у власних регіонах та максимального збільшення рівня витрат. Серед можливих ефективних рішень можуть бути: узгоджене усіма регіональними підприємствами блокування взаємодії на рівні субпідрядних послуг (що активно застосовується подібними фірмами на перших етапах входження у регіональні ринки), перерозподіл власних підрядних пропозицій серед лояльних партнерів у інших регіонах,  збір інформації про корпоративних клієнтів подібних фірм з метою формування власних пропозицій (з урахуванням потенціалу усієї Федерації), тощо. За готовності до подібних активних кроків, прошу інформувати для забезпечення максимального сприяння Федерацією.

 З повагою,

Президент УФПБ Сергій Сидоренко.

 

 

Поділитися новиною у:

Тел: (044) 227-23-10

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

www.facebook.com/ufpb.kiev.ua

01030, м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 1, оф. 611  (ст. метро "Університет")

S5 Box

Вход

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.