Новини
  • Реєстрація

Шановні колеги!

10 серпня 2017 року уповноваженим органом у сфері інтелектуальної власності - Державним підприємством «Укрпатент» виданий деклараційний патент № 118627 на корисну модель «Охоронна система АРРЕСКОНТ» на ім’я мешканця міста Івано – Франківськ гр. Сазонова В.В.                 

Формула «корисної моделі» визначає спосіб сумісного (одночасного) використання систем відео спостереження у поєднанні з технічним засобами охоронної сигналізації. 

Протягом 2017-2018 років гр. Сазонов В.В. здійснював кроки щодо обмеження діяльності охоронних компаній, що використовують при організації охорони зазначені технічні засоби, обґрунтовуючи власну позицію порушенням прав інтелектуальної власності.

Такими діями, зокрема, були листи на адресу керівників органів освіти місцевого рівня, звернення до господарського суду з вимогою про примусове розірвання договору охорони між корпоративним замовником і міжрегіональним охоронним підприємством – членом ГС «Федерація професіоналів безпеки України», заява до  органу Національної поліції місцевого рівня про порушення, за якою з жовтня 2017 року відкрито кримінальне провадження щодо керівників органів управління освітою, звернення із скаргами до Антимонопольного комітету України, а також до органу ліцензування охоронної діяльності – МВС України.

Незважаючи на загальновідомий та доступний протягом багатьох років спосіб подібної організації охорони, відсутність правових підстав подібних вимог, ряд компаній було втягнуто до судових процесів.

Також, на основі скарг гр. Сазонова В.В., органом ліцензування у сфері охоронної діяльності приймались рішення щодо перевірки охоронних підприємств, результатом яких  були приписи щодо усунення порушень.

Фахівцями охоронних підприємств та Федерації було сформовано спільну позицію з даного питання, що була викладена на засіданні  Експертно-апеляційної ради Державної регуляторної служби України.

За результатами засідання Ради від 26 квітня 2018 року припис органу ліцензування виданий компанії – члену Федерації було скасовано.

Разом з тим, слід зазначити, що відсутність фахівців у сфері авторських прав, поверхневий розгляд проблеми в органах державної влади, створює для подібних скарг широке поле діяльності.

З урахуванням викладеного, пропонуємо інформувати про випадки виникнення аналогічних ситуацій для можливості своєчасного надання юридичної допомоги.

Для вирішення проблем на місцевому рівні направляємо інформаційну довідку з ключовими законодавчими нормами Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (додається).

З повагою,

Президент Федерації Сергій Сидоренко

Поділитися новиною у:

Тел: (044) 227-23-10

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

www.facebook.com/ufpb.kiev.ua

01030, м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 1, оф. 611  (ст. метро "Університет")

S5 Box

Вход

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.