Українська федерація професіоналів безпеки

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ БЕЗПЕКИ

заснована 5 травня 1995 року

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ ОХОРОННОЇ ГАЛУЗІ

свідоцтво репрезентативності від 27.02.17 № 009/17-00-Р

Вартість охорони в 2021 році

Вартість охорони 2021

Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців охоронної галузі «Федерація професіоналів безпеки» проведено розрахунок мінімальної собівартості послуг цілодобової фізичної охорони об’єктів, відповідно до вимог чинного законодавства та мінімальної заробітної плати в 2021 році. Розрахунок базується на законодавчо затвердженій мінімальній зарплатні за годину (36 грн. 11 коп.) та надбавках за роботу у нічні часи (+20%), вихідні і святкові дні (+100%), передбачених нормативними документами України, а також середньомісячній нормі розподілу робочого часу на одного охоронника 166,17 годин роботи на місяць, середній кількості годин в місяць – 730, робочих днів – 250, вихідних, святкових та неробочих днів 115. 

Дані, про норми тривалості робочого часу, вказані згідно Листа Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 3501-06/219 від 12.08.2020 “Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2021 рік”. Мінімальна собівартість однієї години цілодобової охорони становить 79 грн. 13 коп. включаючи ПДВ (65 грн. 94 коп. без ПДВ), або 69 грн. 25 коп. для платників єдиного податку (не платників ПДВ).  

Наведена мінімальна собівартість однієї години цілодобової охорони враховує лише виплату мінімальної заробітної платні та нарахування всіх податків та зборів на неї згідно вимог законодавства, але не включає:

– прибуток та податок на нього,
– адміністративні витрати,
– витрати на екіпіровку, навчання, контроль охоронного персоналу,
– інші питання, від яких залежить якість послуг.

Договори на охоронні послуги, укладені за розцінками рівними або нижчими наведеної мінімальної собівартості, можуть бути кваліфіковані як фіктивні, а послуги, що надаються за ними – як механізм відмивання коштів керівниками установ, організацій та підприємств – замовників, спільно з керівниками охоронних компаній.

Крім того, для обґрунтування показників витрат на охоронні послуги, проведено розрахунок середньо-ринкової рекомендованої вартості послуг охорони, розрахованої для середньо-ринкової рекомендованої заробітної платні охоронника 11 180 грн «брутто» (9 000 грн «нетто») на місяць за 166,17 відпрацьованих годин. Прибутковість охоронної компанії на рівні 10%, накладних витрат охоронної компанії на рівні 10% від фонду оплати праці.

Лист Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців охоронної галузі із детальними розрахунками