Українська федерація професіоналів безпеки

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ БЕЗПЕКИ

заснована 5 травня 1995 року

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ ОХОРОННОЇ ГАЛУЗІ

свідоцтво репрезентативності від 27.02.17 № 009/17-00-Р

Використання в охороні сучасних GPS/GSM-технологій

Безпека – це поняття давно вийшло за межі звичайної технічної охорони будинку, квартири, дачі, офісу або іншої нерухомості. Охоронні компанії – члени Федерації професіоналів безпеки України та Стратегічного Альянсу безпеки – мають спільний цілодобовий Пульт моніторингу «Центр-А», що працює на сучасному програмному забезпеченні (GPS-платформа Wialon) і спільну Національну мережу реагування (понад 600 мобільних груп по всій Україні). Тому, крім пультової та фізичної охорони нерухомості, регіональні охоронні компанії мають сьогодні можливість пропонувати своїм Замовникам, в тому числі і корпоративним, інші охоронні послуги з використанням можливостей та сучасних GPS/GSM-технологій.
Практичні рішення використання на реальних прикладах від генерального директора ТОВ “Інтехплюс” Сергія Дроботая.

КЕЙС «ОХОРОНА АВТОМОБІЛЯ ПРИ МІНІМАЛЬНИХ ВИТРАТАХ»

Завдання: Замовник – власник автомобіля Деу Ланос, на який економічно недоцільно встановлювати дорогу охоронну систему. Автомобіль має штатну сигналізацію, а його власник хоче отримати недороге рішення пультової супутникової охорони свого авто з реагуванням на сигнал «Тривога» мобільних груп по території України.
Рішення: бюджетний (але надійний!) GPS-трекер з можливістю дистанційного глушіння двигуна авто, підключений на Пульт моніторингу. В якості такого трекера використовується, наприклад, GPS-трекер Cargo або Teltonika, а в якості програмного забезпечення – GPS-платформа Wialon.
Принцип роботи: трекер при установці на автомобіль підключається до його штатної сигналізації, і в разі її спрацьовування сигнал по GSM-каналу миттєво надходить на Пульт моніторингу «Центра-А». Оператор бачить автомобіль з «Тривогою» на електронній карті, а також найближчі до «Тривоги» групи мобільного реагування регіональних охоронних компаній. При підтвердженні «Тривоги» оператор Пульта моніторингу дистанційно блокує рух авто і відразу передає відповідну інформацію по мобільному телефону в регіональну охоронну компанію, чия група реагування знаходиться найближче до «Тривоги». Оператор, використовуючи можливості GPS-платформи Wialon, візуалізує місце розташування автомобіля Замовника як на віддаленому робочому місці Wialon регіональної охоронної компанії, чия група реагування виїхала на «Тривогу», так і на планшеті ГБР, що виїхала (при його наявності). Оператор Пульта моніторингу пересилає на планшет ГБР так звану «Картку об’єкта» (в pdf-форматі) з інформацією про автомобіль, його водія, довірених осіб та інше.
Результат: Замовник отримав можливість встановити на свій автотранспорт недороге GPS-обладнання, а охоронна компанія – відстежувати його місце розташування на Пульті моніторингу, а при необхідності – блокувати рух автомобіля і викликати найближчу ГБР Національної мережі реагування. Таким чином, при мінімальних фінансових витратах, Замовник, використовуючи сучасні GPS/GSM-технології і бюджетний трекер, отримав недороге рішення пультової супутникової охорони свого Деу Ланос з реагуванням на сигнал «Тривога» мобільних груп по всій території України. А охоронна компанія отримала нового Замовника.

За такою ж схемою ми працюємо, наприклад, з компанією таксі, власник якої віддає машини в лізинг водіям і боїться, щоб ці авто самі водії не викрали та не перегнали в Донецьк-Луганськ-Крим. Але тут, крім встановлених на таксі трекерів, ще використовуються можливості програмного забезпечення Wialon – так звані геозони, тобто намальовані області на електронній карті, перетинаючи які отримуємо «Тривогу» на Пульті моніторингу. Навколо міста Києва встановили цю геозону, і якщо таксі перетинає її кордон – надходить на Пульт «Тривога» і оператор дзвонить власнику компанії. При необхідності – дистанційне блокування авто і виклик ГБР Національної мережі.

Більше готових практичних рішень можливого використання сучасних GPS/GSM-технологій для охорони та безпеки Замовників – на сайті: http://itp-bezpeka.com.ua/main.php?page=index&subpage=news.

Зараз знаходяться на випробуваннях і готуються потенційним Замовникам ще два нових GPS/GSM-рішення, про що було проінформовано учасників ZOOM-відеоконференції Федерації 7 травня цього року та отримано від них підтримку:

1. ЗАМОК ВИСЯЧИЙ STARCOM. Цей замок і можливості Національної мережі реагування Федерації можна використовувати, наприклад, для контролю переміщення вантажів, в тому числі митних, територією України: http://lock.ua/catalog/gps-gprs-monitoring/zamok-visyachiy-starcom-z-gps-gsm-monitoringom-watchlock-cube-m10-c3-rb-3key-box.html.
Раніше це GPS-обладнання мало проблеми з роботою, але зараз ми протестували поліпшену версію “старого” замка, “прописавши” його під наш Wialon. На відеоконференції була досягнута домовленість з охоронною компанією «Олімп Юг» (Одеса) про спільні випробування нового обладнання, після яких буде прийнято рішення про доцільність використання GPS-замку для охорони та безпеки.

2. ВИРІБ “GPS-МУЛЯЖ БАНКІВСЬКИХ КУПЮР”. Багато хто пам’ятає сповіщувач «Датчик останньої купюри» з герконом для касових апаратів, який включався в шлейф охоронної сигналізації . А це – сучасний мобільний варіант такого рішення. Одна з охоронних компаній замовила такий виріб для свого реального замовника – однієї з мереж АЗС, на яку часто нападають і забирають “готівку”. Раніше в однієї з компаній вже існувало технічне рішення, тільки вони “запхали” трекер в дві пачки купюр, тому що в одну пачку він не поміщався, що відразу могло викликати підозру у потенційних грабіжників: http://gpsavto.com.ua/articles/denezhnaya-kukla-s-gps-modulem-zhuchkom-na-strazhe-vashikh-deneg. І вартість такого GPS-виробу була у них досить високою. У нас все помістилося в одну пачку і буде коштувати дешевше. Зараз тестуємо.

На відеоконференції 7 травня компанія «Охорона Тернопілля» запропонувала ідею використовувати GSM/GPS-технології для охорони касет з грошима банкоматів. Самі банкомати охороняються, а касети – ні. Ми зараз працюємо над технічним рішенням. Або, наприклад, є проблема в сільській місцевості з крадіжками невеликих сейфів з грошима, коли ці сейфи викрадають цілком за допомогою авто, а вже потім розкривають.

Ще ідея: електросамокати активно увірвалися в наше повсякденне життя. А все, що рухається, вимагає контролю. Як можна швидко і якісно організувати моніторинг і охорону електросамокатів, дивіться в ролику партнера Федерації і «Центру-А» – компанії «Теко Трейд» («Overseer»): https://www.youtube.com/watch?v=DBM6wlayOmw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR12dhcc45ZH7MNIZ9uiRThjDzdHQOb_p5XVAHjpRqlJzZRH3KZe9pi88C8.

Якщо у Ваших охоронних компаній або у їх Замовників є завдання, які можливо вирішити за допомогою GPS/GSM-технологій – звертайтеся в Федерацію, в «Центр-А» або безпосередньо в компанію «Інтехплюс». Програмне забезпечення GPS-платформи Wialon підтримує роботу більше 2,5 тисяч різних GPS-пристроїв, сама Система – це великий конструктор, який можна складати під конкретні завдання з охорони та безпеки та/або під конкретного Замовника. Тобто виходити не тільки з того, що ми можемо запропонувати Замовникам, але і що їм сьогодні потрібно, а ми разом з Вами підберемо оптимальне та сучасне рішення.