Українська федерація професіоналів безпеки

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ БЕЗПЕКИ

заснована 5 травня 1995 року

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ ОХОРОННОЇ ГАЛУЗІ

свідоцтво репрезентативності від 27.02.17 № 009/17-00-Р

Відмова у видачі ліцензії

ліцензія
8 грудня 2020 року відбулось чергове засідання Експертно-апеляційної раді ДРС Украйни. Одним із питань засідання була відмова з боку МВС України у видачі ліцензій на провадження охоронної діяльності (наказ МВСУ № 722 від 12.10.2020 р., № 719 від 12.10.2020 р.) ряду охоронних фірм. Причиною відмови є порушення законодавства про працю.

Так, було встановлено, що трудовий Договір з фахівцем (або з директором, з покладанням на нього обов’язків фахівця) укладався за основним місцем роботи та не передбачав сумісництва. А згідно роз’яснення Державної служби України з питань праці неможливе одночасне виконання трудових обов’язків фахівцем (або директором) за основним місцем роботи у декількох суб’єктів господарювання. (Лист ДСУПП додається). Законодавство визначає перше робоче місце працівника як основне. Усі наступні робочі місця вважаються роботою за сумісництвом. Законодавством про працю не встановлено обмеження щодо кількості підприємств, на яких працівник може працювати за сумісництвом.

Просимо врахувати у своїй діяльності з метою уникнення порушень законодавства про працю, щодо не оформлення та/або порушення порядку оформлення трудових відносин. (Повноваження Держпраці при здійсненні контролю).

Роз’яснення Державної служби України з питань праці (для ознайомлення)