Українська федерація професіоналів безпеки

27

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ БЕЗПЕКИ

заснована 5 травня 1995 року

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ ОХОРОННОЇ ГАЛУЗІ

свідоцтво репрезентативності від 27.02.17 № 009/17-00-Р

Легалізація приватних військових компаній в Україні.

11 лютого президентом Федерації прийнято участь в експертному обговоренні законопроекту «Про військово-консалтингову діяльність». Участь у заході взяли представники РНБО України, Служби зовнішньої розвідки України, Міністерства оборони України, адвокати, представники оборонних підприємств та журналісти.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3005, суть якого полягає в легалізації приватних військових компаній (ПВК) для діяльності за кордоном.
Автор ініціативи – нардеп від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк.
“Головною метою прийняття Закону України “Про військово-консалтингову діяльність” є законодавче врегулювання порядку діяльності і створення суб’єктів військово-консалтингової діяльності. Норми проекту Закону спрямовані, насамперед, на забезпечення працевлаштування осіб, які мають значний військовий досвід, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, військовослужбовців, звільнених з військової служби та колишніх працівників правоохоронних органів”, – йдеться в пояснювальній записці.

У проекті закону зазначено, що під військово-консалтинговою діяльністю (ВКД) мається на увазі надання державам, юридичним чи фізичним особам за межами України послуг військового чи охоронного характеру. Наголошується, що ініціатива виключає можливість утворення “приватних” армій в самій Україні.
Законопроект регулює порядок ВКД і створення її суб’єктів для подальшого застосування спеціальних навичок і вмінь, офіційного працевлаштування та матеріального забезпечення фахівцями у військовій сфері.

Окремо йдеться про зброю і законодавчу неврегульованість питання її обороту в Україні. Крім того, закон вводить Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї і боєприпасів, пристроїв та патронів, який знаходиться у суб’єктів ВКД, а також чіткі вимоги щодо контролю за її обігом.

Федерацією було викладено позицію про необхідність розмежування військово-консалтингової та охоронної діяільності, що здійснюється за межами України.