Українська федерація професіоналів безпеки

27

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ БЕЗПЕКИ

заснована 5 травня 1995 року

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ ОХОРОННОЇ ГАЛУЗІ

свідоцтво репрезентативності від 27.02.17 № 009/17-00-Р

Протидія російській агресії в Одеському регіоні силами охоронних компаній

У перші дні російського вторгнення по Одесі і області були нанесені потужні ракетно-бомбові удари. Загинули десятки людей, подекуди почалася паніка. В умовах страшної плутанини між різними військовими формуваннями виникали сутички. Деякі охоронні компанії припинили свою роботу, а їхні керівники втекли за кордон. Відповідно, багато об’єктів взагалі не охоронялись. Загальним безладом скористалися мародери, озброєні грабіжники і дезертири.

Ситуація вимагала рішучих і неординарних дій. Завдяки самоорганізації бізнесменів почалася координація правоохоронних органів з приватними охоронними структурами.

За оцінками поліції завдяки цієї координації протягом трьох місяців кількість злочинів проти життя і здоров’я і проти власності в Одеському регіоні знизилася у 5-6 разів.

Практика роботи одеських охоронників ставить питання руба щодо реформування ринку охорону у цілому. Стає очевидним, що держава недооцінювала ресурс приватних охоронних фірм. Очевидно також, що охоронним фірмам треба надати більше повноважень, навіть включно із правом складання адміністративних протоколів. Охоронна спільнота намагається достукатися до депутатів та міністрів. Певні успіхи є, втім головна боротьба за цивілізований ринок безпеки ще попереду.