Українська федерація професіоналів безпеки

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ БЕЗПЕКИ

заснована 5 травня 1995 року

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ ОХОРОННОЇ ГАЛУЗІ

свідоцтво репрезентативності від 27.02.17 № 009/17-00-Р

Удосконалення надання послуг охорони

26 серпня 2021 року на базі Державної регуляторної служби України відбулось засідання Робочої групи щодо напрацювання змін до нормативно-правових актів, що регулюють охоронну діяльність (резолюція Круглого столу від 27.05.2021 р.).

Під час засідання розглянуто проект Наказу МВС України «Про затвердження Порядку забезпечення охорони органами поліції охорони на договірних засадах» (оприлюднене на сайті МВС 30.07.2021р.) згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 975 – 2018 р.

Основні зауваження до проекту Наказу МВС:
– Невідповідність аналізу регуляторного впливу нормам законодавства;
– «Порядок» наповнений нормами, зміст яких не відповідає назві Порядку;
– «Порядок» не передбачає особливих умов до охорони об’єктів державної власності;
– Порядком визначаються процедурні питання укладання договорів, які вже врегульовані Цивільним та Господарським кодексами;
– Набуття чинності Порядку потрібно пов’язати з набуттям чинності Методики формування змін на послуги, які надаються органами поліції охорони (вимоги Постанови КМУ № 975 від 21.11.2018 р.).

За результатами обговорення доручено представникам Поліції Охорони врахувати зауваження та надати на узгодження проект Наказу МВС України до ДРС після 1 вересня (завершення терміну громадського обговорення).

В подальшому планується обговорення пропозицій щодо приведення Постанов № 937; № 975 у відповідність з базовим та галузевим законодавством з питань охорони та опрацюванням законопроекту № 5219 «Про критичну інфраструктуру».